آدرس دفتر : تهران - خیابان سعدی جنوبی - بن بست بانک تجارت - پاساژ الکتروپمپ ایران - طبقه دوم - واحد 9

021-34201000​

وقتی صنعت INVT با صنعت پزشکی ملاقات می کند

از اوایل سال 1839 ، ازن به دلیل خاصیت قوی ضد باکتری و ضد التهابی در صنعت پزشکی مورد استفاده قرار گرفت. ازن پزشکی نسبت مشخصی از مخلوط اکسیژن ازن خالص است ، اما استفاده بالینی ازن آسان نیست زیرا اتم های اکسیژن با قدرت اکسید کننده قوی بسیار فعال هستند و همین امر باعث می شود ازن پزشکی به پیکربندی در محل و استفاده فوری نیاز داشته باشد ، بنابراین ازن پزشکی ژنراتور مخصوصاً برای معالجه پزشکی ایجاد شده است. ژنراتور ازن پزشکی باید این شرایط را برآورده کند:

1. سرعت ازن را به سرعت در 5 ثانیه آماده کنید ،

2. غلظت دقیق ،

3. بهره وری پایدار.

چگونه می توانیم ازون را به سرعت ، دقیق و مداوم تولید کنیم؟ برای حل مسئله این مشکل ، ابتدا اجازه دهید در مورد چگونگی تولید ازن ازن صحبت کنیم.

ژنراتور ازن چگونه کار می کند؟

در حال حاضر ، ژنراتور ازن نوع تخلیه فشار قوی محبوب ترین است. اصل این است که اجازه دهیم هوای خشک تصفیه شده یا اکسیژن از طریق شکاف الکترود ولتاژ بالا جریان یابد ، هنگامی که ولتاژ وارد شده بین الکترودها بیشتر از تاج اکسیژن بحرانی باشد ، پیوند شیمیایی در برخی مولکول های اکسیژن شکسته می شود تا تولید شود اتم اکسیژن و تحت شرایط خاص ، اتم اکسیژن با مولکول اکسیژن ترکیب می شود تا ازن تولید کند.

ژنراتور ازن از نوع تخلیه ولتاژ بالا ، منبع تغذیه فرکانس را تصویب می کند ، و پس از تقویت توسط تنظیم کننده ولتاژ ، وارد الکترود تخلیه می شود. ساختار ساده است و هزینه آن کم است اما راندمان تخلیه و خروجی ازن کم است ، فرکانس کار ناپایدار است و ولتاژ خروجی با نوسانات ولتاژ ورودی AC متفاوت است و غیره. به همین دلیل است که ژنراتور ازن تخلیه فشار قوی سنتی برای برخی از صنایع با تقاضای اکسیژن زیاد یا کنترل دقیق هزینه مناسب نیست.

منبع تغذیه فرکانس ازن ازن تحت فناوری جدید

برای ساخت اکسیژن ، قدرت مهم است. مبدل فرکانس منبع تغذیه ویژه سری INVT MF100 چنین منبع تغذیه ای است. این می تواند قدرت فرکانس AC را به توان تک فاز تبدیل کند ، به طوری که می توان ولتاژ خروجی و جریان را تنظیم کرد. همراه با دستگاه های سخت افزاری مخصوص پردازش و نرم افزار توسعه ، بالاترین فرکانس خروجی می تواند به 6000Hz برسد. در همان زمان ، به منظور به طور کامل تجسم “فن آوری بالا ، لمس بالا” ، سری اینورتر فرکانس ویژه سری INVT MF100 همچنین دارای یاب فرکانس خودکار و توابع مانیتور از راه دور تجهیزات IoT. این امر تا حد زیادی هزینه اشکال زدایی دستی را از بین می برد و بهره وری تجهیزات را بهبود می بخشد. نظارت بر وضعیت تجهیزات نیز آسان است و باعث می شود کل سیستم مولد ازن مطمئن تر و کارآمد تر شود.

هنگامی که صنعت INVT با صنعت پزشکی آشنا می شود ، واکنشی زیبا برای کاهش اکسیداسیون در اینورتر اختصاصی سری سری INVT MF100 رخ می دهد.

مطالب مرتبط

© invt.ir 2021. حقوق محفوظ است. طراح: امید مفتاحی