آدرس دفتر : تهران - خیابان سعدی جنوبی - بن بست بانک تجارت - پاساژ الکتروپمپ ایران - طبقه دوم - واحد 9

021-34201000​

شرایط گارانتی

تمامی محصولات INVT با 18 ماه گارانتی معتبر ارائه می‌گردند.

ضمن تشکر از حسن انتخاب شما ، محصولات INVT با ضمانت معتبر به مدت 18 ماه ارائه می‌گردد و در صورت بروز هرگونه مشکلی می‌توانید با خیال آسوده نسبت به دریافت خدمات گارانتی یا خدمات پس از فروش اقدام فرمایید.

تنها در شرایط زیر دستگاه مشمول خدمات گارانتی نمی‌باشد :

 • شکستگی بدنه دستگاه و آثار ذوب شدگی یا حرارت بالا و مخدوش شدن برچسب گارانتی
 • نصب غیراصولی و تنظیمات خارج از توضیحات مندرج در دفترچه راهنما

مشتری گرامی لطفاً قبل از هرگونه اقدام جهت نصب محصولات ، دفترچه راهنما را کامل مطالعه بفرمایید و به نکات زیر توجه داشته باشید :

اینورتر را در رنج صحیح با الکتروموتور انتخاب کنید در غیر اینصورت احتمال آسیب به اینورتر می‌باشد.

به هیچ عنوان از تنظیمات پیش فرض کارخانه برای راه اندازی استفاده نکنید و در ابتدای کار برای سری GD10 به صورت دستی و برای بقیه  سری ها  از Auto tuning ، جهت ثبت دقیق پارامتر های الکتروموتور و عملکرد دقیق اینورتر استفاده نمایید در غیر اینصورت اینورتر آسیب دیده و مسئولیت آسیب دیدگی بدون انجام تنظیمات به عهده کاربر می‌باشد.

 قبل از هرگونه نصب و راه اندازی در ابتدای کار رعایت نکات ایمنی حائز اهمیت است . جهت کار با اینورتر ابتدا دفترچه راهنمای مربوطه را به طور کامل مطالعه کرده و به نکات زیر دقت نمایید:

 1. قبل از شروع به نصب اینورتر از قطع بودن برق و فیوز اصلی اطمینان حاصل فرمایید.هرگونه قطع و وصل مکرر و اتصالی در قسمت تغذیه ورودی اینورتر باعث صدمات جبران ناپذیر به دستگاه می‌شود.
 2. ترمینال های ورودی اینورتر با حروف N و L برای اینورتر های تک فاز به سه فاز و حروف R وS وT به ترتیب برای ورودی تغذیه اینورتر های سه فاز در نظر گرفته شده است.
 3. ترمینال های خروجی قدرت اینورتر در همه مدل ها اعم از تک فاز و سه فاز با حروف U و V و W مشخص شده است. هرگز به ترمینال UVW (خروجی اینورتر به الکتروموتور) برق سه فاز یا تک فاز نباید متصل شود و در غیر اینصورت درایو خواهد سوخت.
 4. از اتصال برق AC به کانکتور های PB و + خودداری فرمایید.
 5. از اتصال برق AC به قسمت ورودی های کنترلی خودداری فرمایید و برای اتصال سنسور ها و ادوات به ترمینال های کنترلی از سیم به قطر 0.5 با سرسیم (کابل شو) استفاده کنید . برای اتصال ورودی های آنالوگ و شبکه RS-485 به PLC یا سایر ادوات حتما از کابل شیلد استفاده کنید . به هیچ عنوان سیم های کنترل را از سیم های قدرت عبور ندهید و از بست زدن و پیچیدن سیم های کنترلی به سیم های قدرت اجتناب کنید.
 6. حتما برای تعمیرات یا باز کردن روکش و درب دستگاه بعد از قطع فیوز برق ، 5 دقیقه صبر کنید تا خازن های داخل تخلیه شوند. در این هنگام از لمس کردن ترمینال های دستگاه اجتناب کنید.
 7. در زمان کار اینورتر از دست زدن به قسمت آلومینیومی و هیت سینک به دلیل حرارات بالا و احتمال سوختگی اجتناب کنید . در نظر داشته باشید در هنگام نصب اینورتر حداقل فاصله مورد نیاز و استاندارد از بالا و پایین دستگاه 10سانتی متر است. عدم توجه به این فاصله با افزایش گرمای داخلی و کاهش عمر اینورتر همراه است.
 8. از نصب اینورتر بر روی مواد اشتعال زا نظیر چوب و پلاستیک خودداری فرمایید.
 9. در صنایعی نظیر نساجی و سیمان و … که حاوی ذرات و گرد و غبار می باشد تابلوی حاوی اینورتر باید دارای فیلتر باشد و از گردگیرهای الکترو استاتیکی استفاده شود.
 10. برای افزایش طول عمر دستگاه به صورت دوره ای فن و هیت سینک اینورتر توسط باد تمیز گردد و همچنین از کارایی فن خنک کننده اطمینان حاصل گردد.
 11. قبل از اتصال الکتروموتور به اینورتر از هم خوانی الکتروموتور و اینورتر اطمینان حاصل بفرمایید . برای مثال اگر الکتروموتور دارای توان 4 کیلو وات است از رنج هم توان یا بالاتر استفاده شود. که در اینجا توان اینورتر 4 کیلووات به بالا در نظر گرفته شود و معمولا برای افزایش کارایی تا 15 درصد توان اینورتر را بالاتراز توان الکتروموتور در نظر بگیرید . در واقع توان مناسب برای الکتروموتور 4 کیلووات رنج اینورتر 5.5 کیلوواتی می‌باشد.
 12. بر روی مدل های مختلف اینورتر یک کانکتور RJ-45 شبکه تعبیه شده است (به دلیل شباهت به سوکت شبکه دقت داشته باشید که کاربری متفاوتی دارد.) RJ-45 برای انتقال کیبورد یا اضافه کردن صفحه کلید اکسترنال قابل استفاده است که بر روی درب تابلو برق اینورتر تعبیه شده است. بنابر این از اتصال کابل شبکه ی اینترنت و غیره به آن خودداری فرمایید در غیر اینصورت برد کنترلی اینورتر دچار آسیب می‌شود. برای اتصال صفحه کلید اضافه از کابل شبکه دو سر سوکت استاندارد استفاده کنید.
مطالب مرتبط

© invt.ir 2021. حقوق محفوظ است. طراح: امید مفتاحی